Akcja Edukacja

Edukacja i profilaktyka mogą mieć ogromne znaczenie w prewencji chorób nowotworowych. Zobacz, co możemy wspólnie zrobić, aby zadbać o zdrowie Twoich pracowników.

Rak – druga najbardziej zabójcza choroba w Polsce

Co roku w Polsce o diagnozie nowotworu złośliwego dowiadujesię około 150 tys. osób. W trakcie swojego życia na nowotwór zachoruje prawie połowa mężczyzn oraz ponad jedna trzecia kobiet.

W Polsce odnotowuje się stosunkowo wysoką umieralność na nowotwory złośliwe, porównując z innymi krajami UE.

Nowotwory stanowią drugą co do częstości przyczynę zgonów w Polsce, odpowiadając za 24% wszystkich zgonów wśród mieszkańców naszego kraju.

Czynniki środowiskowe to nie wszystko –
ryzyko mamy zapisane również w genach

Czynniki środowiskowe – odpowiadają za około 3/4 zachorowań na nowotwory. To przede wszystkim styl życia oraz odziaływanie na organizm szkodliwych substancji chemicznych, promieniotwórczych, czy wpływ nadmiernej ekspozycji słonecznej.

Czynniki genetyczne – osoby z wrodzonym (genetycznym) obciążeniem nowotworami mają znacząco wyższe ryzyko zachorowania na raka i chorują znacznie wcześniej, niż osoby nieobciążone (w 35-40 roku życia).

Badania genetyczne to istotny element profilaktyki

W przypadku osób z wykrytą mutacją, potrzebne jest inne postępowanie profilaktyczne!

Zorganizuj wydarzenie edukacyjne na
którym Twoi pracownicy dowiedzą się:

• jak ocenić swoje ryzyko zachorowania na nowotwór,
  • co zrobić, aby zmniejszyć ryzyko zachorowania,
  • gdzie szukać pomocy, gdy choroba zostanie zdiagnozowana.