Wiedzieć Więcej z OnkoFitką Lidką

Zapraszamy na cykl wyjątkowych rozmów z wyjątkowymi gośćmi.

Webinar 4: Robotyka w ginekologii onkologicznej – 24.04.2024 godz. 20:00

Naszym gościem będzie dr n. med. Maciej Olszewski, ginekolog onkolog, specjalista i lider chirurgii robotycznej w ginekologii w Polsce. Będziemy mówić o tym, czym jest chirurgia robotyczna w ginekologii, na czym polega różnica pomiędzy operacją robotem da Vinci a laparoskopem oraz czy zabieg robotyczny jest odpowiedni dla każdej pacjentki.

Webinar 3: Profilaktyka nowotworów ginekologicznych – 27.03.2024 godz. 20:00

Tym razem porozmawiamy o profilaktyce nowotworowej w szerszym kontekście, a mianowicie o profilaktyce nowotworów ginekologicznych.
Będzie o wirusie HPV, raku szyjki macicy, rodzajach cytologii oraz o tym kiedy warto zapoczątkować regularne wizyty u ginekologa.

Webinar 2: Leczenie chirurgiczne i profilaktyczne raka piersi – 21.02.2024 godz. 20:00

To spotkanie poświęcimy leczeniu chirurgicznemu i profilaktycznemu raka piersi na którym dowiecie się o dostępnych opcjach chirurgicznych. Porozmawiamy również o tym co wspólnego ma chirurgia onkologiczna z badaniami genetycznymi.

Webinar 1: Profilaktyka i leczenie celowane w raku piersi – 31.01.2024 godz. 20:00

Na tym spotkaniu poruszymy tematykę związaną z profilaktyką i leczeniem celowanym w raku piersi. Dowiecie się jakie badania genetyczne wykonać, aby ocenić swoje ryzyko zachorowania na raka piersi oraz jak dobrać działania profilaktyczne, aby nie zachorować. Porozmawiamy również o zastosowaniu badań genetycznych w leczeniu celowanym raka piersi.